Edi Rama

Mbajmë angazhimet tona, tekste falas për fëmijët e familjeve në nevojë

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një foto në rrjetin social “Facebook”, ku shkruan se, qeveria ka mbajtur një angazhim të ...

E mërkurë, 26 Gusht 2015

më shumë

Kisha në Dhërmi, Rama: Do të rilindë mbi trashëgiminë kombëtare e jo mbi rr

Kryeministri Edi Rama deklaron se kisha e Dhërmiut do të rilind mbi trashëgiminë kombëtare dhe jo mbi rrënojat e një ...

E martë, 25 Gusht 2015

më shumë

Life Style

DokuFest, Kumbaro: Një realitet i rëndësishëm për Shqipërinë dhe shqip

Programi i plotë i edicionit të 14-të të festivalit të filmit DokuFest, i cili do të mbahet nga data... më shumë

LifeStyle | Lexuar: 351

TravelMe.World: Shqipëria, ‘perla e Mesdheut’, 10 arsye se pse duhet t

Ka shumë arsye për të vizituar Shqipërinë por autorja e blogut të udhëtimeve TravelMe.World rendit 1... më shumë

LifeStyle | Lexuar: 460

Zëri Kryesore

News image

Rama: Ekonomi dhe shpresë për gjithë rajonin

E enjte, 27 Gusht 2015 | Lexuar: 78

Updated/Kryeministri Rama zhvilloi të enjten, një takim koordinativ me Kryeministrin e Kosovës Mustafa dhe Kryeministrin e Serbisë Vuçiç, në të cilin u diskutua rëndësia e ndërtimit të autostradës Nish-Prishtinë-Durrës. Në këtë takim morën pjesë edhe drejtuesit e BERZH (Banka Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim) dhe BEI (Banka Europiane për Investim), si edhe Ministri i Jashtëm austriak Kurz dhe Komisioneri Hahn.   Kryeministri Ra... më shumë

më shumë: Kryesore
next
prev

Faqja e Parë

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Faqja e Parë
  • Zëri Aktualitet
  • Zëri Informacion
Ruej
Zhban
Reset

Ndotja dhe zbatimi i hapësirave publike, Veliaj thirrje qytetarëve: S’ka më justifikime, d

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, u ka bërë sërish thirrje qytetarëve që të mos ndosin h

E enjte, 27 Gusht 2015 COMMENTS

Bushati për DW: Azilkërkuesit, sfidë e përbashkët për vendet e Ballkanit Perëndimor

Ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati ka deklaruar në një interviste për ‘Deutsche Welle’, gj

E enjte, 27 Gusht 2015 COMMENTS

Projekte të përbashkëta për shpresën dhe ekonominë e Rajonit

Mesa duket Aleksandri trajtoji pjesën “fast”, kurse unë do trajtoj atë “furious”, duke filluar që ng

E enjte, 27 Gusht 2015 COMMENTS

Zëri Aktualitet

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Faqja e Parë
  • Zëri Aktualitet
  • Zëri Informacion
Ruej
Zhban
Reset

BB, 32 milionë dollarë për modernizimin e ofrimit të shërbimeve publike në Shqipëri

Bordi i Drejtorëve Ekzekutivë të Grupit të Bankës Botërore miratoi financimin prej 32 milionë dollar

E mërkurë, 26 Gusht 2015 COMMENTS

Shkatërrohet banda shqiptare e trafikimit të drogës në Itali, në pranga 14 persona

Policia italiane në bashkëpunim me policinë shqiptare kanë shkatërruar një bandë trafikimi droge, du

E mërkurë, 26 Gusht 2015 COMMENTS

Kryeministri: Shqiptarët dhe serbët, mund ta shndërrojnë fqinjësinë në aleancë strategjike

Gjatë qëndrimit në Vjenë, në Forumin e Shoqërisë Civile për Ballkanin Perëndimor në kuadër të Samiti

E enjte, 27 Gusht 2015 COMMENTS

Zëri Informacion

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Faqja e Parë
  • Zëri Aktualitet
  • Zëri Informacion
Ruej
Zhban
Reset

Tirana për tre ditë kryeqyteti i besimit dhe paqes, 4 mijë klerikë e të ftuar në shtator

Për tri ditë rresht, Tirana do kthehet në kryeqytetin e gjithë botës besimtare, si vendi i paqes dhe

E enjte, 27 Gusht 2015 COMMENTS

Kumanovë/ Nga të shtënat, një i vrarë dhe dy të plagosur

Një person është vrarë ndërsa dy të tjerë janë plagosur gjatë shkëmbimit të zjarrit në Kumanovë në o

E enjte, 23 Korrik 2015 COMMENTS

MAS marrëveshje bashkëpunimi me Federatën e Shahut

Ministria e Arsimit dhe Sportit nënshkroi marrëveshjen e bashkëpunimit mes saj dhe Federatës Shqipta

E mërkurë, 17 Qershor 2015 COMMENTS

Rezultatet LIVE

Ditari

Gazetari antikonformist

Dhimitër Shtëmbari u lind, u rrit dhe jetoi rininë e hershme, duke parë transformimet kolosale të sh... më shumë

Ditar | Lexuar: 261

Ai u kthye më 9 Maj

Kjo histori nuk është fiksion, por një realitet që ka të bëjë me babanë tim dhe me partizanet dhe pa... më shumë

Ditar | Lexuar: 682

Vizitorë në faqe

Kemi 110 vizitorë në linjë

Pa Censure

OpoziJari

Presidenti i Republikës ka veshur opingat e fushatës. Ka sfiduar postin, pozicionin kushtetues, gjen... më shumë

Pa Censure | Lexuar: 413

Berisha po na le një Shqipëri të varfër, të vogël, me 2 milion emigran

Një tregëtar modern skllevërish - ky do ishte definacioni korrekt për të. Që nga dita numër një në ... më shumë

Pa Censure | Lexuar: 30536

DREJTIMI i DUHUR

Zëri në Brendësi