Edi Rama

Rama: Projekti i interkonjeksionit me Italinë, kyç për rimëkëmbjen energjet

Kryeministri Edi Rama ka përshëndetur nënshkrimin në Gjermani të marrëveshjes për projektin e interkonjeksionit me Italinë. Me anë të një ...

E mërkurë, 25 Shkurt 2015

më shumë

Halli i SHQUP ku i gjetëm ndihmat?!

Kryeministri Edi Rama ka ironizuar Partinë Demokratike pas qëndrimit të saj në mbledhjen e grupit parlamentar në lidhje me interesin ...

E mërkurë, 18 Shkurt 2015

më shumë

Life Style

Në shtator Tirana sërish kryeqyteti i paqes në Europë dhe botë

Në shtatorin e këtij viti, Tirana do të jetë sërish kryeqyteti i paqes në Evropë dhe në mbarë botën.... më shumë

LifeStyle | Lexuar: 21

“Letër vajzës sime, të nesërmen e 11 janarit 2015”

Nga J. M. G. Le Clézio – Nobel në letërsi, 2008 Ti vendose të marrësh pjesë në manifestimin e madh ... më shumë

LifeStyle | Lexuar: 96

Zëri Kryesore

News image

Gjiknuri firmos me Max Streicher në Mynih, nis bashkëpunimi për interkonjeksionin me Itali

E mërkurë, 25 Shkurt 2015 | Lexuar: 67

Ministri i Energjisë dhe Industrisë Z.Damian Gjiknuri dhe drejtuesit e kompanisë gjermane Max Streicher firmosën në Mynih të Gjermanisë një Marrëveshje Bashkëpunimi për krijimin e një konsorciumi që do të zhvillojë ndërtimin e Linjës së Interkonjeksionit të energjisë elektrike mes Shqipërisë dhe Italisë. Delegacioni i Ministrisë së Energjisë kryesohej nga Ministri Z. Damian Gjiknuri dhe zv.ministri Z. Dorian Duçka. Kompania pr... më shumë

më shumë: Kryesore
next
prev

Faqja e Parë

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Faqja e Parë
  • Zëri Aktualitet
  • Zëri Informacion
Ruej
Zhban
Reset

Fleckenstein mbron raportin në PE: Reformat në Shqipëri, ambicioze

Zëvendëspresidenti i grupimit të majtë në Parlamentin Europian, Knut Fleckenstein, mbrojti draftin e

E mërkurë, 25 Shkurt 2015 COMMENTS

Reformat e qeverisë/ Shqipëria, jo më nën monitorim për pastrim parash dhe financim të ter

Republika e Shqipërisë nuk do të jetë më pjesë e grupit të vendeve që janë nën monitorim të vazhdues

E mërkurë, 25 Shkurt 2015 COMMENTS

21 Qershori 2015 me syrin e zgjedhjeve të mëparshme

Tanimë mandateve të mbi 380 kryetarëve të bashkive e komunave po u vjen fundi. Eshtë mandati i gjash

E mërkurë, 25 Shkurt 2015 COMMENTS

Zëri Aktualitet

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Faqja e Parë
  • Zëri Aktualitet
  • Zëri Informacion
Ruej
Zhban
Reset

Banka Botërore 1.1 miliardë dollarë mbështetje në 5 vite

Mbështetja financiare që Banka Botërore do t’i japë Shqipërisë në 5 vite llogaritet rreth 1.1 miliar

E mërkurë, 25 Shkurt 2015 COMMENTS

Ja dokumentacioni për hipotekimin e apartamenteve në bregdet

Personat e stimuluar, subjektet e interesuar, të cilët kërkojnë kalimin e të drejtës së pronësisë mb

E mërkurë, 25 Shkurt 2015 COMMENTS

Skema lehtësuese e pagesës, Çela: Janë lidhur mbi 200 mijë aktmarrëveshje me abonentët

Drejtori i Operatorit të Shpërndarjes së Energjisë elektrike, Adrian Çela bëri të ditur të mërkurën

E mërkurë, 25 Shkurt 2015 COMMENTS

Zëri Informacion

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Faqja e Parë
  • Zëri Aktualitet
  • Zëri Informacion
Ruej
Zhban
Reset

Rinovohet Kontrata Kolektive mes MSH dhe Sindikalistëve të Shëndetësisë

U nënshkrua rinovimi i Kontratës Kolektive të Punës të nivelit të parë lidhur ndërmjet Ministrisë së

E mërkurë, 25 Shkurt 2015 COMMENTS

Hahn: Marrëveshja e MSA-së Kosovë-BE në pranverë

Komisioneri i Bashkimit Evropian, për politikat e Fqinjësisë dhe Zgjerimit, Johannes Hahn, tha në Pr

E mërkurë, 18 Shkurt 2015 COMMENTS

Moggi: Napolit i duhet një lojtar si Behrami

Luciano Moggi ka vajtuar Napolin pasi la të lirë të largohej Valon Behramin. Ish-drejtori sportiv i

E premte, 19 Dhjetor 2014 COMMENTS

Zeri TV

Ditari

Kur luftonte Petro Sota

Ai nuk priti të krijoheshin formacione partizane. As nuk e urdhëroi njeri që të merrte armën e të lu... më shumë

Ditar | Lexuar: 98

Vranishti i Vlorës, Borova e dytë shqiptare

Më 8 shtator 1943 kapitulloi pa kushte Italia fashiste. Por lufta nuk kishte mbaruar. Armiq të tjerë... më shumë

Ditar | Lexuar: 86

Vizitorë në faqe

Kemi 42 vizitorë në linjë

Pa Censure

Berisha po na le një Shqipëri të varfër, të vogël, me 2 milion emigran

Një tregëtar modern skllevërish - ky do ishte definacioni korrekt për të. Që nga dita numër një në ... më shumë

Pa Censure | Lexuar: 29557

Doktori sqarohet për metodikën nga Tan Hoxha

Para se Doktori të fliste në parlament për arritjet e qeverisë këtë vit dhe renditjen ndërkombëtare... më shumë

Pa Censure | Lexuar: 40532

Zëri në Brendësi