Edi Rama

Rilindje urbane në Berat

Biblioteka e qytetit po transformohet rrënjësisht përmes programit kombëtar të Rilindjes Urbane, në një qytet ku pas njëzet e kusur ...

E enjte, 11 Shkurt 2016

më shumë

Rilindje Urbane në Korçë

“Rilindja Urbane në Korçë, ku Pazari i Vjetër po kthehet në një perlë që do rrisë më tej turizmin dhe ...

E hënë, 8 Shkurt 2016

më shumë
News image

Tirana 96 vjet kryeqytet

Në përvjetorin e 96-të të shpalljes së Tiranës Kryeqytet të Shqipërisë, 11 shkurt 1920, kreu i Bashk... më shumë

LifeStyle | Lexuar: 171

News image

Viti Kulturor i Kadaresë

Biblioteka Kombëtare e Shqipërisë do të organizojë në 12 shkurt disa veprimtari kushtuar shkrimtarit... më shumë

LifeStyle | Lexuar: 184

Zëri Kryesore

News image

Çdo kush i pranuar në Partinë Socialiste

E shtunë, 13 Shkurt 2016 | Lexuar: 24

Objektivi për dyfishimin e numrit të anëtarësisë së Partisë Socialiste deri në Kongresin e 19 Marsit është drejt realizimit në disa prej qyteteve të mëdha të vendit. Pas Tiranës, Durrësit e Beratit, edhe Fieri ka mirëpritur sot plot 700 anëtarë të rinj në familjen socialiste. Kryeministri Edi Rama së bashku me deputetët Blendi Klosi dhe Gramoz Ruci u kanë shpërndarë ... më shumë

më shumë: Kryesore
next
prev

Faqja e Parë

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Faqja e Parë
  • Zëri Aktualitet
  • Zëri Informacion
Ruej
Zhban
Reset

Aktualitet

Qeveria miraton Byronë Kombëtare të Hetimit

Këshilli i Ministrave miratoi të mërkurën projektligjin që parashikon ngritjen e Byrosë Kombëtare të

E mërkurë, 10 Shkurt 2016

Politike

Socialistët në zgjedhje për delegatët e Kongresit

Anëtarët e Partisë Socialiste në Fier zgjedhin sot përfaqësuesit e tyre në Kongresin e 19 Marsit. Kr

E shtunë, 13 Shkurt 2016

Opinione

Kreu i Kuvendit Meta pret homologun slloven Brglez

Kryetari i Kuvendit z. Ilir Meta priti sot në një vizitë zyrtare në Shqipëri Kryetarin e Asamblesë K

E enjte, 11 Shkurt 2016

Zëri Aktualitet

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Faqja e Parë
  • Zëri Aktualitet
  • Zëri Informacion
Ruej
Zhban
Reset

Ekonomi

OSHEE planifikon 12 miliardë lekë investime për 2016

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike, OSHEE planifikon që gjatë vitit 2016 të investojë 1

E premte, 12 Shkurt 2016

Kronike

Tahiri: Byroja, jo çështje e vullnetit formal, por e vullnetit real

Fjala e ministrit të Punëve të Brendshme Saimir Tahiri në seancën parlamentare, gjatë diskutimit për

E enjte, 11 Shkurt 2016

Intervista

Reforma në drejtësi - moment kthese kulturore në Shqipëri

  Konsesus e vetëm konsesus për reformën në drejtësi! Mos jini dritëshkurtër! Për DW Sekretari i Sh

E enjte, 11 Shkurt 2016

Zëri Informacion

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Faqja e Parë
  • Zëri Aktualitet
  • Zëri Informacion
Ruej
Zhban
Reset

Sociale

Pranimet nga vetë universitetet

Zëvendësministrja e Arsimit dhe Sportit, Nora Malaj, sot, gjatë një konference për shtyp, bëri publi

E enjte, 11 Shkurt 2016

Bota

Merkel viziton të hënën Turqinë

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, do të udhëtojë në Ankara të hënën, për të takuar kryeministrin e

E premte, 5 Shkurt 2016

Sport

“Viti i Europianit” , rrëfimi i De Biasit

Trajneri i kombëtares Giani de Biasi vjen në një intervistë ekskluzive për gazerarin Gert Carcani në

E hënë, 11 Janar 2016

Trimi që vdiq këmbë mbi këmbë

Trimi që vdiq këmbë mbi këmbë… “Sami bej Frashëri na ka ushqyer një ëndërr, ta bëjmë Shqipërinë ... më shumë

Ditar | Lexuar: 15

Luftëtari i orëve të para

-Me rastin e 72 vjetorit te rënies Fahri Ramadani lindi në Shkodër më 20 Mars 1920. Ai kreu shkollë... më shumë

Ditar | Lexuar: 25

Vizitorë në faqe

Kemi 139 vizitorë në linjë

E mbani mend Kakomenë?

Nga Artan Gaçi Ishte qeveria e majte e viteve 2000 qe e kishte kontraktuar e qe bashke me bizneset ... më shumë

Pa Censure | Lexuar: 115

OSBE, Raunig: TVSH të jetë i pavarur

  Ambasadori i OSBE-së në Tiranë, Florian Raunig, tha për BIRN-in se transmetuesi publik duhet të s... më shumë

Pa Censure | Lexuar: 263